Neo Citran Max köptetővel por belsőleges oldathoz 10x leírása, használati útmutató

Teraflu - ízületi fájdalmak esetén

Ibuprofent inni az étkezés előtt vagy utána?

Betegtájékozató Neo Citran Cold and Sinus por belsőleges oldathoz 10x MegtekintésElrejtés Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára Neo Citran Cold and Sinus por belsőleges oldathoz Felnőttek és 15 évnél idősebb serdülők számára Paracetamol, pszeudoefedrin-hidroklorid Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy teraflu - ízületi fájdalmak esetén Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.

Lásd 4.

teraflu - ízületi fájdalmak esetén

A betegtájékoztató tartalma 1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran Cold and Sinus por belsőleges oldathoz továbbiakban Neo Citran Cold and Sinus és milyen betegségek esetén alkalmazható? Tudnivalók a Neo Citran Cold and Sinus szedése előtt 3.

Hogyan kell szedni a Neo Citran Cold and Sinus-t?

Mit kell megfázni láz nélkül

Lehetséges mellékhatások 5. Hogyan kell a Neo Citran Cold and Sinus-t tárolni? A csomagolás tartalma és egyéb információk 1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran Cold and Sinus és milyen betegségek esetén alkalmazható?

teraflu - ízületi fájdalmak esetén

Hogyan fejti ki hatását a Neo Citran Cold and Sinus? A Neo Citran Cold and Sinus két hatóanyagot tartalmaz: ·                a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító. Az orrjáratok duzzanatának csökkentése révén felszabadítja az eldugult orrot és segíti a könnyebb légzést. Az orrmelléküregi nyomást is csökkenti.

Az aszpirin és a paracetamol kompatibilitása

A gyógyszer felnőttek és 15 évnél idősebb serdülők számára javallott. Keresse fel kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak. Ha a fenti tünetek közül csak egyet észlel, lehet, hogy megfelelőbb lenne olyan gyógyszert szednie, amely csak az egyik hatóanyagot tartalmazza. Tudnivalók a Neo Citran Cold and Sinus szedése előtt NE szedje a Neo Citran Cold and Sinus-t: ·                ha allergiás a paracetamolra, a pszeudoefedrin-hidrokloridra, a mentolra vagy a gyógyszer 6.

Figyelmeztetések és óvintézkedések Paracetamolt tartalmaz. NE használja más paracetamol-tartalmú készítményekkel együtt. Súlyos májkárosodás alakulhat ki, ha túllépi a paracetamol maximális napi adagját.

Farmakológiai tulajdonságok

A fájdalomcsillapítók hosszan tartó, nagy adagban történő helytelen alkalmazását követően fejfájás jelentkezhet, amelyet nem szabad nagyobb adag fájdalomcsillapító alkalmazásával kezelni. Általában véve a fájdalomcsillapítók rendszeres szedése, különösen több fájdalomcsillapító szer kombinációja maradandó vesekárosodáshoz vezethet, ami a veseelégtelenség kockázatával jár.

A fájdalomcsillapítók hosszan tartó, nagy adagban történő helytelen alkalmazásának hirtelen megszakítása fejfájást, kimerültséget, izomfájdalmat, idegességet és autonóm tüneteket eredményezhet. Ezek a megvonási tünetek néhány nap teraflu - ízületi fájdalmak esetén elmúlnak. Ez idő alatt a fájdalomcsillapítók további szedése kerülendő, és ezt orvosi javaslat nélkül nem szabad újrakezdeni. Ne szedje együtt más influenza, megfázás vagy orrdugulás elleni készítménnyel.

Betegtájékozató Neo Citran Cold and Sinus por belsőleges oldathoz 10x

A gyógyszer szedésének ideje alatt ne fogyasszon alkoholtartalmú italokat. A Neo Citran Cold and Sinus szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével: ·                ha Önnél krónikus köhögés, asztma vagy tüdőtágulat tüdőbetegség áll fenn, ·                ha veseproblémája van, ·                ha szív-és érrendszeri problémája van, ·                ha cukorbeteg, ·                ha prosztata-megnagyobbodása van, ami vizelet-visszatartási zavar okozhat Önnél, ·                ha vérkeringési problémája van például Raynaud-szindróma·                ha enyhe sárgaság áll fenn Önnél Gilbert-szindróma·                ha glükózfoszfát-dehidrogenáz-hiány áll fenn Önnél enzimhiány·                ha a vörösvérsejtek kórós lebontása észlelhető Önnél hemolitikus anémia·                ha kiszáradt állapotban van vagy krónikusan alultáplált, ·                ha pszichózis áll fenn Önnél.

A gyógyszer 15 évesnél fiatalabb gyermekeknek nem adható. Ezek a betegek különösen érzékenyek lehetnek a pszeudoefedrin központi idegrendszeri hatásaira.

teraflu - ízületi fájdalmak esetén

Figyelmeztetés a doppingcélú, nem rendeltetésszerű használattal kapcsolatban A pszeudoefedrin bizonyos doppingszűrő teszteken pozitív eredményekhez vezethet. Ha Önnél vizelet- vagy vérvizsgálatot végeznek, tájékoztassa orvosát, hogy ezt a gyógyszert szedi. A Neo Citran Cold and Sinus egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal A gyógyszer szedése során ne igyon alkoholt.

A gyógyszer étkezéstől függetlenül bevehető. Ha terhes, ne szedje a Neo Citran Cold and Sinus-t. Szoptatás ideje alatt ne szedje a Neo Citran Cold and Sinus-t.

A kibocsátás és az összetétel formája

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre A készítmény szédülést okozhat.

Ha szédül, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket. Fontos információ a gyógyszer bizonyos összetevőiről A Neo Citran Cold and Sinus az alábbiakat tartalmazza: ·                Szacharóz, tasakonként 6,9 g; ha kezelőorvosa arról tájékoztatta Önt, hogy bizonyos cukrokra intolerancia áll fenn Önnél, az alkalmazás előtt kérdezze meg kezelőorvosát.

Ezt akkor is figyelembe kell venni, ha Ön cukorbeteg.

teraflu - ízületi fájdalmak esetén

Ezek allergiás reakciókat okozhatnak. A gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.

Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Vásároljon imosteon ízületek gélmagját. Kenőcs Imosteon - ár, vélemények.

Felnőttek és 15 évnél idősebb serdülők esetében: Az ajánlott adag szükség szerint egy tasak 4—6 óránként. A készítményt 3 napnál tovább ne használja.

Tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak. A feltüntetett adagot ne lépje túl. Májbetegek Beszűkült májműködésű betegeknél az adagot csökkenteni kell, vagy az egyes adagok között több időnek kell teraflu - ízületi fájdalmak esetén. A gyógyszer alkalmazása előtt kérjen tanácsot kezelőorvosától. Szájon át történő alkalmazásra.

Oldja fel agy tasak tartalmát egy bögrényi forró, a térd táplálkozási kezelése nem forrásban levő vízben kb. Igya meg, ha elfogadható hőmérsékletűre hűlt. Ha az előírtnál több Neo Citran Cold and Sinus-t vett be Ha a gyógyszerből véletlenül túl sokat vett be, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a késői, súlyos májkárosodás kockázata.

teraflu - ízületi fájdalmak esetén

Ha elfelejtette bevenni a Neo Citran Cold and Sinus-t Ha egy adagot elfelejt bevenni, vegye be amint eszébe jut, kivéve, ha már közel van a következő adag bevételének ideje. Ezután folytassa a kezelést az ajánlottak szerint.

Főoldal - Megfázás - Köhögés - Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula 16x Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula 16x Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula 16x Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, gvajfenezin Felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz. Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4.

Két adag között mindig hagyjon legalább 4 órás időszakot eltelni. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.